Menu
Lista wpisów
Lista wpisów

Red Wing Traction Tred: but z 80-letnią tradycją

08.09.2023
#RED WING
#RED WING SHOES
#OBUWIE ROBOCZE
#OBUWIE OCHRONNE
#OBUWIE ROBOCZE REDWING
#BUTY DO PRACY
#BUTY REDWING
#WORKSTYLE
#WORKSTYLE.PL

Marka Red Wing wspiera pracowników nawet w najcięższych warunkach pracy nieprzerwanie od 1905 roku. Produkując wysokiej jakości buty skupiła się przede wszystkim na wygodzie użytkowników, którzy często spędzają w nich kilkanaście godzin w ciągu dnia.

Model Traction Tred, który został stworzony w 1952 roku, początkowo miał służyć sportowcom outdoorowym, jednak ze względu na swoją przemyślaną konstrukcję i niesamowitą wytrzymałość w różnych warunkach, szybko znalazł aprobatę wśród rolników i pracowników przemysłowych.

Cholewka buta w całości wykonana jest ze skór bydła hodowanego w USA o grubości 2,3mm do 2,5mm, a specjalny proces garbowania gwarantuje odporność na wodę, pot oraz plamy co jest cechą niezwykle cenną w przypadku butów roboczych czy outdoorowych. Skóra Oro Legacy zachowuje bardziej autentyczny, rustykalny i naturalny wygląd oraz fakturę, dzięki czemu przez wielu użytkowników model Traction Tred używany jest również jako but lifestylowy.

Środkowa część wypełniona jest prawdziwym korkiem, a powierzchnia styku ze stopą prawdziwą skórą, co w całości stanowi najlepiej oddychającą i odprowadzającą wilgoć podeszwę. Dzięki konstrukcji „Goodyear welt” podeszwę po jej nadmiernym zużyciu można wymienić.

Red Wing dzięki tym rozwiązaniom, przy odpowiedniej pielęgnacji stworzył but na całe życie, który będzie służył w nawet najcięższych warunkach użytkowania.

CZYSZCZENIE I PIELĘGNACJA :

1. Użyj ciepłej wody i szczotki, aby usunąć brud z obuwia. Wysusz szmatką. W przypadku silnie zabrudzonych obszarów nałóż środek czyszczący. Wytrzyj środek czyszczący wilgotną szmatką i pozostaw skórę do wyschnięcia.

   2. Nałóż lekką, równą warstwę oleju do impregnacji na skórę obuwia palcami, szmatka lub gąbka. Odpowiednia kondycjonowanie wydłuża żywotność obuwia.

3. Spryskaj obuwie za pomocą płynu chroniącego skórę obuwia od 15 cm do 20 cm od buta w zamaszystym ruchu. Taka impregnacja ochroni materiał przed wilgocią i brudem i nie przyciemni buta.