Firmy Ledlenser nie trzeba na pewno przedstawiać tym, którzy śledzą pojawiające się na rynku z artykułami oświetleniowymi urządzenia. To właśnie ona już od 1994 r., czyli momentu swego powstania, słynie z dostarczania Klientom z całego świata produktów bardzo wysokiej jakości i w wielu przypadkach niespotykanych nigdy wcześniej. Dość bowiem powiedzieć, że w ciągu ponad 25 lat istnienia tworzący ją specjaliści zdążyli opatentować ponad 200 rozwiązań, co jest jednak tylko jednym z wielu czynników wpływających na prestiż marki.

Od pracy w garażu do stworzenia potęgi

Jak już wspomnieliśmy, Ledlenser to firma, której początki sięgają roku 1994, kiedy to w kraju naszych zachodnich sąsiadów – w zjednoczonych już wtedy Niemczech – bracia Harald oraz Reiner Opolka postanowili stworzyć własny interes. Swoją działalność prowadzili w przydomowym garażu, posiłkując się przy tym m.in. legendarnym komputerem Atari. Szybko odniesiony sukces stał się jednak w głównej mierze rezultatem otwartych na nowe rozwiązania, prężnie działających umysłów braci, dla których pierwszym ważnym produktem przez nich stworzonym była latarka V8. Jej ogromna popularność na całym świecie sprawiła, że marka Ledlenser szybko zyskała równie wielki rozgłos, nie osiadając jednak na laurach.  

Świetlana przyszłość firmy Ledlenser – dosłownie i w przenośni

Dziś stworzona przez Haralda i Reinera Opolka firma zatrudnia ponad 1000 pracowników, a jej fabryki mieszczą się nie tylko w Niemczech, ale również innych krajach. Latarki ręczne oraz czołowe w nich tworzone zdążyły znaleźć dla siebie miliony nabywców, którzy cenią sobie ich różnorodność, ale także łączącą je wysoką jakość wykonania i zdolność do długiego, niezawodnego działania. Ciekawostką jest fakt, że to właśnie Firma Ledlenser stworzyła swego czasu największą i generującą zarazem najmocniejszy strumień światła w historii, bo mierzącą 400 cm długości, ważącą 216 kilogramów i świecącą o mocy 100 tys. lumenów, latarkę. Lista sukcesów opisywanej marki jest jednak znacznie dłuższą i wiele wskazuje na to, że wciąż będzie ulegać poszerzeniu, a jej produkty nie przestaną wyznaczać trendów w branży, której od bardzo dawna pozostaje czołowym przedstawicielem.

Latarka Ledlenser P7R

Ciekawostką jest fakt, że to właśnie Firma Ledlenser stworzyła swego czasu największą i generującą zarazem najmocniejszy strumień światła w historii, bo mierzącą 400 cm długości, ważącą 216 kilogramów i świecącą o mocy 100 tys. lumenów, latarkę. Lista sukcesów opisywanej marki jest jednak znacznie dłuższa i wiele wskazuje na to, że wciąż będzie ulegać poszerzeniu, a jej produkty nie przestaną wyznaczać trendów w branży, której od bardzo dawna pozostaje czołowym przedstawicielem.