Technologie Carhartt

Rain Defender

Rain Defender
Ochrona przed deszczem, bardzo wytrzymałe i niezawodne wykończenie wykonane w technologii DWR (rodzaj specjalnej impregnacji materiału).

Storm Defender

Storm Defender
Ochrona przed deszczem wraz z oddychającą membraną pozwala na długotrwałą pracę podczas bardzo obfitych opadów deszczu, dzięki oddychającej membranie czujemy się komfortowo przez cały okres pracy.

Waterproof protection

Waterproof protection
Produkty oznaczone tym symbolem są w 100% wodoodporne. Dotyczy przede wszystkim odzieży wykonanej z materiału PVC takiej jak płaszcze przeciwdeszczowe czy sztormiaki.

Storm Defender

Storm Defender
Ochrona przed deszczem wraz z oddychającą membraną pozwala na długotrwałą pracę podczas bardzo obfitych opadów deszczu, dzięki oddychającej membranie czujemy się komfortowo przez cały okres pracy.

Rugged Flex Rugged Flex
Technologia Carhartt Rugged Flex porusza się i rozciąga wraz z Twoim ciałem przez cały dzień tak, abyś mógł robić wszystko z większą swobodą. Ubrania Rugged Flex muszą spełniać określone standardy Carhartt dla rozciągliwości i elastyczności aby zakładane przez Ciebie nigdy Cię nie zawiodły. Technologię Rugged Flex znajdziesz w szortach, koszulach, spodniach, kurtkach i butach. 
Dodatkowe suwaki

Dodatkowe suwaki
Produkt posiada dodatkowe suwaki umożliwiające otwarcie odzieży np. pod pachami dla dodatkowej wentylacji. Technologia ta wykorzystywana jest przede wszystkim w kurtkach przeciwdeszczowych, umożliwia to szybką wentylację w przypadku nagłej zmiany pogody na słoneczną

Made in the USA

Made in the USA
Produkty oznaczone tym symbolem wyprodukowane zostały w rodzimej fabryce w USA.

Stain Breaker

Stain Breaker
Jest to specjalny rodzaj impregnacji, który pozwala na dużo łatwiejsze usuwanie tłustych plam z powierzchni materiału. Dzięki tej technologii twoje ubrania pozostaną czyste na długi czas. Wykorzystywana przede wszystkim w odzieży warsztatowej jak spodnie i koszule z serii Twill oraz koszulki wykonane w technologii Force.

Quick Duck

Quick Duck
Bardzo mocna bawełniana tkanina z której wykonana jest odzież. Dzięki tej technologii materiał jest lekki i bardzo wytrzymały, a dodatkowo wodoodporny.

Materiał odprowadzający wilgoć

Szybko schnący materiał
Dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki materiałów odzież bardzo szybko odprowadza wilgoć z powierzchni ciała. Technologia ta zapewnia komfort pracy przez bardzo długi czas. Wykorzystywana przede wszystkim w odzieży mającej bezpośredni kontakt z ciałem jak koszulki, czapki z daszkiem, bielizna termo-aktywna.

Media Port

Media Port
Otwór znajdujący się wewnątrz kurtki czy bluzy pozwalający na instalację przewodu słuchawkowego.

Odporny na zagniecenia

Odporny na zagniecenia
Produkty oznaczone tym symbolem wykonane są z zastosowaniem technologii dzięki której nasza odzież jest dużo bardziej odporna na zagniecenia. Najczęściej wykorzystywana w spodniach i koszulach warsztatowych z serii Twill.

Produkt ocieplany

Produkt ocieplany
Symbol występujący najczęściej w kurtkach zimowych lub bardzo ciepłych bluzach. Wybierając produkty z tym symbolem mamy pewność, że nie zmarzniemy w skrajnie zimnych warunkach.

Force

Force
Absolutna rewolucja w odzieży, produkty Carhartt Force są extremalnie wytrzymałe, bardzo wygodne, wysychają bardzo szybko, a specjalna impregnacja likwiduje nieprzyjemne zapachy

Potrójne szwy

Potrójne szwy
Jeden ze standardów odzieży Carhartt. Wszystkie główne szwy najbardziej narażone na rozdarcie są potrójnie przeszyte. Zapobiega to rozdarciu szwów w spodniach w kroku czy w koszulach na plecach

Podwójny materiał na nogawkach

Podwójny materiał na nogawkach
Spodnie z tym symbolem posiadają podwójną warstwę materiału na nogawkach, pozwala to zapobiec przedarciu materiału. W drugiej warstwie materiału znajdują się otwory pozwalające wydostanie się brudu nagromadzonego między warstwami materiału.

Wzmacniane kieszenie

Wzmacniane kieszenie
Kieszenie w produktach oznaczonych tym symbolem są specjalnie wzmacniane. W zależności od produktu może to być dodatkowy materiał wykonany z nylony którym obszyta jest wewnętrzna strona kieszeni, lub nylonowe obszycie krawędzi kieszeni.

SAnty-odor

Anty-odor
Technologia Anty-odor likwiduje nieprzyjemne zapachy powstające w skutek nagromadzonego na odzieży potu. Wykorzystywana najczęściej w odzieży mającej bezpośredni kontakt z ciałem jak bielizna termo-aktywna, skarpety, czapki z daszkiem, koszulki Force

Carhartt newsletter

Newsletter

Chcesz być powiadamiany o nowościach oraz ofertach specjalnych?