Materiały Carhartt

Carhartt informacje techniczne

Poniższa tabela przedstawia podstawowe materiały zewnętrzne oraz rodzaje podszyć wykorzystanych w odzieży Carhartt:

Materiał zewnętrzny Opis materiału
Materiał Firm DuckFirm Duck

Firm Duck - gęstość materiału 12-uncji / 407-gram, materiał wykonany w 100% z bawełny ring-spun o zamkniętych włóknach z dwóch skręconych przędz dla najwyższej wytrzymałości. Materiał jest sztywny i twardy w dotyku, posiada właściwości hydrofobowe (nie jest wodoszczelny). Materiał jest w jednolitym kolorze, aby powstały na nim charakterystyczne przetarcia potrzeba wielu lat użytkowania.

Materiał Sandstone DuckSandstone Duck

Sandstone Duck - gęstość materiału 12-uncji / 407-gram, materiał wykonany w 100% z bawełny ring-spun o otwartych włóknach z dwóch skręconych przędz dla najwyższej wytrzymałości. Materiał dzięki procesowi zmiękczania i przecierania jest milszy w dotyku niż Firm Duck. Kolor materiału praktycznie od nowości wygląda na znoszony (używany).

Materiał Quick DuckQuick Duck

Quick Duck - gęstość materiału 8,5-uncji / 288-gram, materiał typu canvas wykonany jest w 60% z bawełny i 40% z poliestru, specjalny proces impregnacji Durable Water Repellent (DWR) sprawia, że materiał jest wodoodporny. Materiał jest 30% lżejszy i tak samo wytrzymały jak materiał Sandstone Duck.

Materiał Nylon
Nylon Waterproof Breathable

Nylon Waterproof Breathable - materiał ten to w 100% nylon wewnątrz którego znajduje się wodoodporna, oddychająca membrana, dzięki która temperatura naszego ciała jest zawsze odpowiednia. Szwy w produktach uszytych z tego materiału są dodatkowo zabezpieczone przed przenikaniem wody.

Materiał RipstopRipstop

Ripstop - gęstość materiału 9,25-uncji / 314-gram, wewnątrz materiału wplecione jest dodatkowe bardzo mocne włókno (charakterystyczna kratka) które zapobiega dalszemu rozdarciu materiału, gdy w materiale pojawi się dziura nie rwie się on dalej.

Materiał Brookville nylon
Brookville Nylon

Brookville Nylon - gęstość materiału 3-uncje / 101-gram, bardzo lekki i wytrzymały materiał wykonany w 100% z nylonu. Specjalny proces impregnacji Durable Water Repellent (DWR) sprawia, że materiał jest wodoodporny.

Materiał Rockford nylon
Rockford Nylon

Rockford Nylon - gęstość materiału 4,25-uncji / 144-gram, bardzo lekki i wytrzymały materiał typu oxford wykonany w 100% z nylonu odpornego na wodę.

Materiał PVC
PVC

PVC - materiał o grubości 0,5mm wykonany w 100% z PVC z elektronicznie spawanymi szwami. materiał ten całkowicie chroni przed wilgocią i brudem.

 

Rodzaj podszycia Opis podszycia
Podszycie meshPodszycie oczkowe

Podszycie oczkowe (Mesh Lining) - bardzo lekkie podszycie wykonane w 100% z poliestru ze specjalnymi dziurkami.

Podszycie nylon quilt liningPikowane nylonowe podszycie

Pikowane nylonowe podszycie (Nylon Quilt Lining) - pikowane, lekkie i ciepłe podszycie wypełnione taftą.

Podszycie quilted flanel liningPikowane flanelowe podszycie

Pikowane flanelowe podszycie (Quilted Flannel Lining) - podszycie wykonane z grubych płatów, szorstkiej, szczotkowanej, pikowanej flaneli.

Podszycie blanket
Blanket

Podszycie z koca (Blanket Lining) - podszycie wykonane z klasycznego szorstkiego i bardzo ciepłego koca wykonanego z mieszanki akrylu i poliestru. 

Podszycie sherpaSherpa

Podszycie z baranka (Sherpa Lining) – materiał tego "baranka" wykonany jest w 82% z poliestru i 18% akrylu, bardzo ciepłe podszycie stworzone na srogie i mroźne zimy.

 

Carhartt newsletter

Newsletter

Chcesz być powiadamiany o nowościach oraz ofertach specjalnych?