Goop Historia

Goop Historia

Goop HistoriaWszystko zaczęło się od jednego, bezwodnego środka czyszczącego do rąk i przekształciło się w pełną gamę produktów przeznaczonych do usuwania trudnych zabrudzeń. GOOP usuwa prawie wszystko z Twoich rąk, jednocześnie będąc przyjaznym dla Twojej skóry. 

Historia tak na prawdę zaczęła się w 1943 roku, gdy założyciel, John Critzas, został powołany do służby wojskowej w wieku 18 lat, aby służyć podczas II Wojny Światowej. Jako strzelec czołgowy Sherman w 12 Dywizji Pancernej pod dowództwem generała George'a Patton, John należał do grupy dzielnych młodych mężczyzn znanych jako Hellcats. Podczas swojej służby brał udział w licznych bohaterskich misjach, w tym w ratowaniu ludzi z obozów koncentracyjnych.

Aby pomóc w zachowaniu pamięci o swoich doświadczeniach, John był jednym z czterech weteranów, którzy założyli Dwunaste Muzeum Pamięci Pancernej w Abilene w Teksasie. Jego podstawową misją jest dostarczanie edukacji o II Wojnie Światowej, jej wpływ na Amerykanów i świat, a także pomoc w zapewnieniu popełnionych okrucieństw, które nigdy się nie powtórzą.

Po powrocie do cywilnego życia John założył firmę w 1949 r. - ten sam zakład produkcyjny, który wyprodukował wszystkie środki do czyszczenia rąk GOOP od ponad 65 lat.

Zlokalizowana w St. Louis firma pozostaje własnością rodziny i prowadzi działalność gospodarczą. Rodzina Critzas kontynuuje spuściznę Johna i jest dumna z jakości swojej szlachetnej amerykańskiej marki GOOP, którą wybierają majsterkowicze na całym świecie.

GOOP obsługuje wiele branż i ma bardzo silną obecność na całym świecie. Można go znaleźć na rynku motoryzacyjnym, sprzętowym, budowlanym, rolniczym, wydobywczym, naftowym i wojskowym. Produkty GOOP zyskały reputację, że są w stanie "usunąć prawie wszystko, z prawie wszystkiego" - twoje ręce, ubrania, zwierzęta domowe i wszystko inne!

Carhartt newsletter

Newsletter

Chcesz być powiadamiany o nowościach oraz ofertach specjalnych?